Abychom dovedli pomoci

26/03/2024

Povinné školení nemusí být vždy nudně „odsezený čas“ v zasedací místnosti. Přesvědčit jsme se o tom mohli v průběhu ledna, kdy v Bohuslavicích a v Luké probíhalo školení první pomoci. Poutavými příběhy dokázal přednášející záchranář zaujmout a nenásilným způsobem tak předat cenné informace. Naučili jsme se rozpoznat přicházející infarkt myokardu či cévní mozkové příhody. Řekli jsme si, co dělat v případě masivního krvácení nebo pokud budeme vystaveni epileptickému záchvatu. Vyzkoušeli jsme si Heimlichův manévr a naučili se, jak zacházet s automatizovaným externím defibrilátorem (AED).

Jednotlivé semináře trvaly 3 hodiny a dohromady prošlo školením 100 zaměstnanců. Doufejme, že získané znalosti budeme v praxi potřebovat co nejméně a budeme si je pravidelně opakovat jen v rámci dalšího školení.

PS: A už máte aplikaci Záchranka? A mohla bych ji vidět? 😊

Mohlo by se vám také líbit

V naší firmě a v okolí se stále něco děje. Mrkněte na některý z našich dalších článků a přečtěte si zajímavosti ze světa Remarkplast.

Remarkplast Holding se zapojil do charitativního běhu pro Světlušku

Remarkplast Holding se zapojil do charitativního běhu pro Světlušku

Víte, že ty nejlepší nápady vznikají ve firemní kuchyňce u kávy? Nápad zúčastnit se společně nějakého běžeckého závodu pochází právě odtamtud. A proč zároveň neudělat něco pro dobročinnost? Tak se zrodil plán – zapojit se do charitativního běhu pro Světlušku,...

8. března jsme oslavili MDŽ

8. března jsme oslavili MDŽ

Také v Remarkplastu jsme oslavili MDŽ jak se sluší a patří. Mužští kolegové popřáli kolegyním ke svátku a předali kytičky primulek.

Akademie pro mistry a vedoucí

Akademie pro mistry a vedoucí

Investujeme nejen do technologií, ale i do našich lidí. V září 2023 odstartovala v Bohuslavicích Akademie pro mistry a vedoucí zaměstnance.