Remarkplast Holding se zapojil do charitativního běhu pro Světlušku

22/04/2024

Víte, že ty nejlepší nápady vznikají ve firemní kuchyňce u kávy? Nápad zúčastnit se společně nějakého běžeckého závodu pochází právě odtamtud. A proč zároveň neudělat něco pro dobročinnost? Tak se zrodil plán – zapojit se do charitativního běhu pro Světlušku, organizaci pomáhající nevidomým a slabozrakým dětem.

Tipovali jsme to na maximálně deset účastníků, ale k našemu úžasu, se náš nápad rozlétl po kancelářích jako ohnivá lavina. Seznam přihlášených den ze dne rostl a připojili se k nám také zaměstnanci laboratoře Testpolymer EU. Před jménem posledního přihlášeného se vyjímala kulatá čtyřicítka! Celou akci provázelo heslo „na tempu nezáleží, spojme se a pomozme.“ A i díky tomu se odvážili přihlásit nejenom zaměstnanci, kteří jsou aktivními sportovci, ale také zaměstnanci, pro které byl závod velkou výzvou.

A tak jsme se 11.dubna v podvečer sešli ve Smetanových sadech v Olomouci, abychom se společně s další bezmála tisícovkou účastníků rozeběhli po osvětlené trase parku s jediným cílem – pomoci těm, kteří to potřebují nejvíce. V průběhu charitativního běhu organizovaného Nadačním fondem Českého rozhlasu jsme byli svědky neuvěřitelné síly solidarity a odhodlání.

Náš úspěch však nebyl měřen jen počtem proběhnutých kilometrů. Byl to také úspěch ve sbírání prostředků. S hrdostí oznamujeme, že jsme pro Světlušku přispěli krásnou částkou 20 000 Kč. Tyto peníze budou použity k podpoře nevidomých a slabozrakých, aby mohli získat přístup k nezbytným službám a vzdělání, které si zaslouží.

Všechno to začalo jako malý nápad v naší kuchyňce, ale proměnilo se to v něco mnohem většího – v projev naší společenské odpovědnosti a solidarity.

Odměna po běhu byla hned trojí – že jsme to zvládli, že jsme se podíleli na dobré věci a nechyběla ani sladká odměna v cíli. Účast nám všem bude připomínat firemní tričko se speciálním logem k 30. výročí firmy, které účastníkům firma Remarkplast Holding nechala vyrobit.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a podpořili nás v našem úsilí. A budeme se těšit při podobné akci zase někdy na viděnou 😊

Mohlo by se vám také líbit

V naší firmě a v okolí se stále něco děje. Mrkněte na některý z našich dalších článků a přečtěte si zajímavosti ze světa Remarkplast.

Abychom dovedli pomoci

Abychom dovedli pomoci

V průběhu ledna u nás probíhalo školení první pomoci. Doufejme, že osvojené znalosti budeme používat co nejméně, ale jsme rádi, že je máme.

8. března jsme oslavili MDŽ

8. března jsme oslavili MDŽ

Také v Remarkplastu jsme oslavili MDŽ jak se sluší a patří. Mužští kolegové popřáli kolegyním ke svátku a předali kytičky primulek.