8. března jsme oslavili MDŽ

25/03/2024

Když se v New Yorku konalo shromáždění za volební právo žen, psalo se 8. března 1908. Od té doby se tento den začal postupně oslavovat v různých zemích. Oficiálně se datum 8. března jako oslava žen ustálilo až po I. světové válce a od roku 1975 se tento svátek oficiálně uznává díky OSN. Posláním tohoto dne je připomínat si solidaritu a spravedlnost, mír, rozvoj a prosazování žen v jejich rovnoprávnosti.

Přestože svátek vznikl mnohem dříve, u nás je tento den mylně spojován s komunistickým režimem. Propaganda v té době způsobila své, a nám zůstal v mysli hlavně „karafiát“, který byl s tímto dnem spojovaný. Dnes se díky tomu ženy dělí na ty, které na karafiát nedají dopustit, a pak ty, které ho od té doby nemají v lásce.

V Remarkplastu věříme, že tento den a práva žen je vhodné si připomínat v každé době, protože ne ve všech zemích jsou v současnosti na tom ženy tak dobře, jako u nás.

Karafiát jsme vyměnili za kytičku jarních primulek a mužští kolegové se rozeběhli popřát ženám na svých odděleních, aby jim tak vyjádřili uznání a podporu za vše, co pro své okolí dělají. Mezi příslušnice něžného pohlaví putovalo celkem 82 květin.

Ženy tvoří v Remarkplast Holding více než třetinu z celkového počtu všech zaměstnanců a jsou zastoupeny na všech úrovních řízení. Nejvíce jich najdeme na pracovišti třízení plastů na pobočce v Luké a v Lounech. Věříme v rovné příležitosti a podporujeme každého jednotlivce bez ohledu na pohlaví. Snad jsme díky kytičce vyloudili v tento slunečný jarní den úsměv na tváři nejen kolegyním, ale i kolegům gratulantům. Je důležité si dělat malé radosti a všímat si i menších kroků, protože ty nás v souhrnu mohou posunout o míle vpřed.

Mohlo by se vám také líbit

V naší firmě a v okolí se stále něco děje. Mrkněte na některý z našich dalších článků a přečtěte si zajímavosti ze světa Remarkplast.

Remarkplast Holding se zapojil do charitativního běhu pro Světlušku

Remarkplast Holding se zapojil do charitativního běhu pro Světlušku

Víte, že ty nejlepší nápady vznikají ve firemní kuchyňce u kávy? Nápad zúčastnit se společně nějakého běžeckého závodu pochází právě odtamtud. A proč zároveň neudělat něco pro dobročinnost? Tak se zrodil plán – zapojit se do charitativního běhu pro Světlušku,...

Abychom dovedli pomoci

Abychom dovedli pomoci

V průběhu ledna u nás probíhalo školení první pomoci. Doufejme, že osvojené znalosti budeme používat co nejméně, ale jsme rádi, že je máme.

Akademie pro mistry a vedoucí

Akademie pro mistry a vedoucí

Investujeme nejen do technologií, ale i do našich lidí. V září 2023 odstartovala v Bohuslavicích Akademie pro mistry a vedoucí zaměstnance.